MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Bigbit v rytmu osudů Vladimír Mišík a Ivan Khunt spolu hráli v kapele Flamengo a natočili "the" LP české­ho rocku Kuře v hodinkách. Ivan po­tom založil Energit a to opravdu padaly kach­líky na záchodech a Vláďa dodnes hraje se svými ETC. v Praze i mimo ni. ...

Loutka a Jarda, před anebo po?
fShare
0
Pin It

DJ Loutka začal hrát v roce 1991 v klubu Miš Maš a zúčastnil se i prvních parties ve Slováči a Ládví.

V roce 1993 stál u zrodu agentury Roxydust, kterou lze bezesporu považovat za zásadní pro rozvoj klubové kultury v Praze.

Jako jeden z mála českých DJů vystupoval v prestižních zahraničních klubech, jako Roxy Amsterdam, Mazzo, Chemistry a Paradiso... K rozvoji taneční kultury v Čechách přispěl i svým pořadem House Box na rádiu Bonton. V současné době je DJ Loutka residentem klubu Roxy a Mecca a hostem klubů a parties po celé České republice.

THINK: Na české taneční scéně působíš od samého počátku, začal jsi hrát v roce 1991, jak se díváš na dnešní klubový život? Co se ti líbí a co ne?

LOUTKA: Líbí se mi, že párty jsou pro mě pořád o zábavě, i když je to někdy komplikovaný, ale týká se to spíš technických podmínek. Byl bych radši, kdyby se lidi víc chovali jako že jsou mezi lidma, moc mi nesedí, když lidi házej rukama, strkaj do sebe a nejsou ohleduplný vůči druhejm (polonahý zpocený lidi, co se o tebe otíraj).

Když jsem byl naposledy v Roxy, šel jsem si zatancovat a během chvíle jsem dostal dvakrát loktem do oka. To snad rozhodí každýho.

THINK: Od roku 1997 se jako člen Roxydustu podílíš na přípravách house parties Shake . Vidíš nějaké rozdíly na současném Shaku oproti začátku?

LOUTKA: Na začátku byly Shake originální dekoracemi - tím, kde stál DJ, otevřeným pódiem pro lidi, vybranejma Djema, který tam hráli. Když se koukneš dneska na vitrínu akcí v Roxy, vypadají tak jako Shaky, když jsme je dělali na začátku. Nemyslím tím hudbu, ta se mění.

THINK: Častým hostem těchto parties byl Jost Van Bellen. Holandský DJ a spolutvůrce nedávno vyhořelé amsterdamské ROXY. Jaký na něj máš názor, jako na Dje a na člověka?

LOUTKA: Mám k němu velkej respekt. Jeho muzika není vyloženě energicky taneční, ale hrozně jednoduše se na ní tancuje a tím jak hraje vytváří různé nálady (cool and nice). Jeho sety jsou hodně zvukově bohaté. Hraje se mi s ním příjemně, i když má v podstatě jinej hudební styl. Dobře se mi s ním spolupracuje.

THINK: Vystupuješ raději na akcích klubových nebo na velkých, kde máš možnost hrát třeba pro 10.000 lidí?

LOUTKA: Jednoznačně na klubovejch akcích. Ale i na velkejch - je to o něčem jiném, není tam tak bezprostřední kontakt s lidma. Klubový akce jsou pro mě jako příběh o kontaktu a náladách. Velké parties jsou o energii, doufám, že pozitivní.

THINK: V červnu se odehrály dvě mega akce LPC u Proboštských jezer a Evolutinon II. Na LPC jsi vystupoval? Jak se ti akce líbila?

LOUTKA: Organizačně to bylo fajn až na malé chybičky, které se samozřejmě u velké akce vyskytnou. Nehrálo se mi moc dobře, protože až když jsem začal hrát, tak teprve začali pouštět lidi. Já hraju rád pro lidi - alespoň to bylo v přímém přenosu na Rádiu 1. Vynahradil jsem si to potom na konci, když jsem hrál s Trávou.

THINK: Účastnil jsi se i první Evolution party. Jak se ti líbila? Byl jsi se podívat na druhé?

LOUTKA: Přijel jsem, odehrál jsem a odešel jsem. Byla to hodně špinavá továrna. Na pití jsi čekal dlouho. Záchody jako z pravěku. Nebyla tam žádná atmosféra. Na druhé jsem nebyl, jenom jsem o ní slyšel. Myslím si, že využít nápadu druhejch není pro organizátora dobrá vizitka, i když davy to nevidí.

Na Ligthouse v Kněževsi jsem byl, a vizuelně i pro lidi to bylo hodně dobře připravený. Podle toho, co jsem slyšel o Evolution II, tak to nebyla dobře udělaná párty.

THINK: Jak se ti vlastně libí mimopražská klubová scéna?

LOUTKA: Mimopražská klubová scéna moc není, není moc klubů, které jsou jenom taneční. Líbí se mi v Brně, na menších akcích Family Circle, docela se mi líbí v Plzni u Mazanýho Králíčka, takovej malej dj pub.

THINK: Používáš internet? Jaký máš k němu přístup?

LOUTKA: Internet používám, bohužel se připojuju přes modem.

THINK: Které hudební stránky nejčastěji navštěvuješ?

LOUTKA: Používám internet už dlouho, asi tak pět let, teď už spíš hledám jenom to co potřebuju. Kdybych měl pevný připojení, tak bych si objednával desky, poslouchal bych muziku, ke který se nornálně nedostaneš. Pravidelně navstěvuji jenom Czech Techno.

THINK: Jaké webové stránky tě v poslední době nejvíce zaujaly (svým designem nebo obsahem)?

LOUTKA: Stránky Lighthouse, čistá grafika, moderní technologie.

THINK: Jaké jsou tvoje plány do budoucna?

LOUTKA: EastBase a Mecca. Vlastní deska a mixované cédéčko.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ladislav Today : Lubomír Tomorrow : Petr a Pavel After tomorrow : Šárka

BABE LN: Na výsluní nejznámějších pražských DJs se...
Magdalena Pechová Babe LN

BABE LN. Za tímto jménem se skrývá Elen Řádová a krom toho, ž [ ... ]

RUSH HOUR 1 (Rušná hodina)
Joe Bodia RUSH HOUR 1 (Rušná hodina)

Od té doby, co filmová společnost New Line překročila před dvěma lety americká pobřeží s  [ ... ]

Masti, masti, mastičky
Marie Sommerová Masti, masti, mastičky

Péče o pleť urazila dlouhou cestu od doby nechutného, studeného krému [ ... ]

WRZ
M. Stránský (Foto: M. Stránský)

Na Nowym Swiecie jsem si koupil housku s houbama a dal si tentokrát pozor, abych si znovu nepořeza [ ... ]

Detoxikace člověk je na to absolutní sám.
Jarka Fricová

Detoxifikace - postupné vysazování drogy a překonávávání tělesných obtíží neboli první [ ... ]

Techno na louce aneb Stará Huť 98
Jakub Trnka

 V pořadí již pátý ročník Free techno festivalu proběhl ve dnech 30. 7.- 3. 8. 1998 na lo [ ... ]

Drsná pohlednice z Walesu
Tomáš Lachman

Caradog Prichard: Za úplňku (Volvox Globátor 2001)

David proti Goliášovi: Linux konkuruje Microsoftu...
Tomáš Partl Linux System

Hovorová čeština nabízí pro vysavač slovo „lux” na paměť kdysi prom [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...