Welcome to Think Magazine!

Pin It

"Dobrý den, jak se máte? Co děláte? Já se mám dobře, to víte, pořád dokola, člověk neví, kde mu hlava stojí. Slyšel jste o tý Americe? To je, co? Já vám ani nevím, co si o tom myslet, ale v podstatě je to škandál, nebo ne?

Dyť to už je pomalu jako u nás, vemte si ty skíny, jak jsou agresivní, prej už i někoho zabili, a přitom sou sami taky vožralý, tudle sem viděl, jenže voni ty cigáni holt sou taky mimo vobraz a kradou, vo politikách nemluvě… ", pak přišla rána pěstí a pak už si nic nepamatuju.

Jestli si vážíme současné situace u nás doma, v České republice, to jest míru? A o jaký jde mír? Relativní? Vše je relativní, jak říkají slaboši, v hlavě každého z nás je válka a chaos a vnější realita je jen mája, zdání, jak bulíkují chytří krišni.

A staneš-li se králíkem nebo užovkou, budeš na tom líp nebo hůř? Alespoň se zbavíš toho molochovského myšlení kolchoznického.

Bolševici zavraždili mnohokrát víc lidí než Hitler a měl-li Hitler i Lenin syphilis (ten po svém vítězství, které stejně dotovali Američané, nechal zabíjet kurtizánky, půvabné i ty méně), Stalin ho neměl, alespoň pokud svět zná. O to větší zrůda, zrůda lidská. A v mládí studoval - Islám.

Nabízí se tedy otázka, kde se bere zlo v člověku? Je dáno nám zhůry coby jedna z milostí (B)božích, bez jehož vědomí se stejně ani vlásek nepohne?

"Ale bulšit - jako že tady ten císařův vobraz visí nad náma," řekl by Švejk, ale už by pak nic nedodal, jelikož už je v nebi.

Takže další: Je v každém náboženství zakódována tendence, vektor, který předurčuje fanatické prosazování principů patřičné religie? A proč v budhismu není?

A jak se tedy postavit k něčemu tak vážnému jako je pozdní Las Vegas a zaujmout celonárodní stanovisko?

V zemi, kde jsou u moci pořád komunisti, lidi, kterým se slovo etika neřku-li svědomí neumí dotknout mozku, jelikož jsou to rovněž fanatici. Protože, kdyby to nebyli fanatici, tak by to museli bejt blbci a to oni určitě nejsou.

V zemi, která v jednom krátkém století - době kdy se vystřídají sotva tři generace - prošla třemi základními změnami, od purpuru přes krev až k sametu?

A každá ona změna ssebou přinesla rozkol, útisk a vraždy. Dnes, pravda, už převážně jen ty nájemné … a vůbec je nám lépe bez Slováků? Vždyť nacismus, hrozí - li vůbec, se projevuje hlavně v útrobách samotné vlasti.

A jde muslimům o čistotu víry, rasy anebo je to zase jen o penězích?

A Švejk si zapálí další lulku a celkem příjemně smradlavým dechem promluví: "Jó, to sem znal jednoho, kterej se nevim proč bál chodit blízko k Vltavě a ten napsal tu báseň o potopě, JÓÓÓ… Gellner se jmenoval."

Zatím se nám však na obzoru skví půdorys Hradčan. Když nezmizely ani Copperfieldovou kouzelnickou mocí, těžko na ně má nějaký Bin Laden.

Vždyť se koukněte, ten hrad přece neni z papíru… a nakonec - sme v NATO, tak co… ty už si poradili s horšíma… a oni Američani prej už dneska věděj, že to vlastně nemá bejt o pomstě… ale hlavně dobře, že se do toho nenamočila Čína…

Prosimtě, Švejku, jak ty můžeš bejt v nebi, když seš vymyšlenej?

Name Day/Svatek

Yesterday : Lýdie Today : Radana a Radan Tomorrow : Albína After tomorrow : Daniel

Dobrý design není nikdy skandální
Tereza Navara Lenka Dostálková (foto: Jeffree Benet)

Chcete vypadat originálně a přitom nedávat obrovské sumy za to málo, co může [ ... ]

Přečtěte si více
Byla jsem cizinkou v cizí zemi
Eva Kolářová Francie, Normandii

Nevzpomínám si, kdo přišel první s nápadem jet do Francie. Každopádně 24. & [ ... ]

Přečtěte si více
Rasismus a Xenofobie
Tomáš Sláma Rasismus a Xenofobie

Rasismus bezpochyby představuje jeden z největších problémů současnost [ ... ]

Přečtěte si více
„Láska” a jiná sprostá slova
Tony Landis „Láska” a jiná sprostá slova

Toto je pravdivý příběh. Chodil jsemasi šest měsícě se že [ ... ]

Přečtěte si více
Support Lesbiens nebo Support Les Biens?
Barbora Horáčková

"Hrajeme o Životě, jak nás baví, jak nás nebaví"...

Přečtěte si více
THE LEMONHEADS - Best of the Lemonheads
Keith Kirchner THE LEMONHEADS - Best of the Lemonheads

Ze všech věcí, které s Evanem Dandoem neudělaly nic pěkného - drogy, tisk, krátké vlasy - j [ ... ]

Přečtěte si více
Z hlubin k výšinám nebo z výšin do hlubin?
Luděk Wellner

Jak se liší výšina od hlubiny a naopak? Jde jen o směr nahoře a dole? Ten je přeci v kosmick [ ... ]

Přečtěte si více
IBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5
Vlastimil BeránekIBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5

Ostrov Ibiza si už před více než deseti lety oblíbili (nejen) britšt&iacu [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.