Welcome to Think Magazine!

fShare
0
Pin It

Pan Bell by se zajisté divil, jak pokročil vývoj jím vynalezeného přístroje.

Telefon již netvoří statický doplněk nábytku v bytě, nýbrž téměř nepostradatelnou součást mnoha kabelek či pouzder u opasků. Pro někoho se stal závislostí, pro druhého nepříjemně zvonící nutností.

Před několika lety jsme o nich ani neslyšeli a nyní i český Ježíšek je "GO" a velká většina lidí v ČR se pohybujev rytmu TWISTU ...

Stejně jako televizor narušil komunikaci mezi lidmi v padesátých letech a manželé usedli s pivkem před obrazovky, nyní telefony jistým způsobem ukrádají ze soukromí každého z nás.

Jedním tlačítkem se sice můžeme stát nedostupnými, ale ono se to nedá. Všimli jste si někdy posmutnělého výrazu jednoho z dvojce mladých lidí, kteří právě vyšli z kina, drželi se za ruce, a jeden z nich se věnoval spíš telefonu než své drahé polovičce?

V horším případě telefonují oba a zážitky z filmu se vytrácejí jak hvězdy před rozbřeskem během těchto dvou hovorů. Mobilní telefony nám umožňují odcizení od reality do světa hlasů vycházejícího ze sluchátka.

Jelikož bývají považovány převážně za soukromou věc patřící pouze jednomu majiteli, je možné si z telefonu vytvořit důvěrného společníka, který umožňuje udržovat několik vztahů na jednou.

...přišla mu smska, usmál se, zmáčknul pár tlačítek a pokračoval v hovoru se svou přítelkyní.

Ta začala propadat beznaději a smutku, ptala se sama sebe proč musí on s těma zprávama tak tajnůstkařit. Byli to donedávna dvě velmi spřízněné duše, ale jeho telefon, který on přezdíval "miláček" začínal čím dál víc zvonit na hranu tohoto vztahu.

Častokrát se jí chlubil přeplněným seznamem čísel, přičemž některá z nich byla uložena pod velmi zvláštními názvy. Začínala ho podezřívat a nevěřit jeho slovům o lásce. Nechápal její chování a častokrát se kvůli zvonícímu telefonu přeli. zapínal ho hned po probuzení, četl si přišlé zprávy a ona si čím dál víc připadala až na druhém místě.

Častokrát na ni čekal místo s kytičkou s telefonem v ruce a řešil jeden ze svých problémů. cesty se začaly pomalu, ale jistě, rozcházet. On miloval ji, ale její trpělivost s každým dalším zazvoněním uprostřed polibku či důvěrného rozhovoru se pomalu posunovala k poslední mezi.

Vše skončilo jednoho rána, kdy telefon odpípal několik zpráv, on si je v tichosti přečetl, usedl se svou přítelkyní a mobilem vedle talíře ke stolu a začali snídat.

On snídat začal, ale kvůli třem příchozím hovorům se do chleba zakousl pouze jednou ..... její trpělivost byla ta tam. rozhodla se s malou leč pevnou nadějí najít člověka závislého na cokoli jiném než na telefonu.

Telefonování se zkrátka posunulo do jiné dimenze během velmi krátké doby uvidíme, jak dvacáté století naloří s touto lidskou činností.

Možná se začneme rodit se sadou hands free přirostlou k uchu, začneme být nevrlí vůči lidem vyžadujícím osobní kontakt a náš život se vtěsná do sluchátka s mikrofonem, ve kterém budeme mít uložený celý potřebný okruh přátel a příbuzných v podobě telefoních čísel a krátkých textových zpráv. svátostí pak pro nás bude dovolená, bšhem které se odpojíme od našeho telefoního světa, začneme vnímat přírodu, ranní rosu, zpívající ptáky, ale přesto se nezbavíme pocitu, že nám něco chybí, nezvoní u pasu a neropzptyluje nači pozornost.

Nechť žije dvacáté století a technologické změny, které přinese s sebou.

Name Day/Svatek

Yesterday : Mahulena Today : Romana Tomorrow : Alžběta After tomorrow : Nikola

Zdraví je krásné
Jarka Fricová Zdraví je krásné

Nejlepší je, samozřejmě, vypadat stále přirozeně.

Přečtěte si více
Mistr Loutkař
Ivan, který se stal nedávno pomocníkem balzamovače Mistr Loutkař - Karel Gott

Jednoho dne mě bezmyšlenkovitě listujícího nějakým magazínem zarazila fo [ ... ]

Přečtěte si více
Styl Kiosk
Anna Koslová Styl Kiosk

Styl novinky a další ...

Přečtěte si více
Čistý talent a určite aj veľa driny
Jeffree Benet Jason Brooks portfolio

Jak dlouho to bude trvat, než ve světě, kde fotografové mohou za své služby skromně požadova [ ... ]

Přečtěte si více
Rozhovor s Wayne Hemingway
Kateřina Hartlová Wayne Hemingway

Wayne Hemingway byl jeden z nejvlivnějších ulice módní návrhář z posledních 100 let...

Přečtěte si více
Hra Čísla: Získání její telefonní číslo pokaždé...
Joe Bodia Získání její telefonní číslo - fotografie od Jeffree Benet

Budete-li postupovat podle následujícího programu o dvanácti bodech získate vždy její telefo [ ... ]

Přečtěte si více
Pomáhám tělu i duši
Helena Chvojková MUDr. Vladislavem Dolgušinem

Když jsem si přečetla na tabuli před prodejnou zdravé výživy pobl [ ... ]

Přečtěte si více
Pivo je život!
Petra Carterová Pivovar Velké Popovice

Historie piva v českých zemích aneb kde se pivo vaří, tam se dobře daří!

Přečtěte si více
Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.