Welcome to Think Magazine!

fShare
0
Pin It

Původně jsem se jel podívat se na kamarádovo divadlo, je to mladý populární herec a zde se dokonce pokusil o režii.

S roštěnku (dámy prominou) jako obvyklé sraz v šest pod sochou sv. Václava. Jenže ona ve svém mozečku pod čerstvě zhotovenými dredy zřejmě zapomněla a mě se samotnému do divadla nechtělo.

Rozhlédnu se kolem a vidím typa, jak mlčí, čeká, mlčí.

"Půjdu s tebou napůl," navrhl jsem.

"If You got the Money, I got the Time," veselé se mu zablýsklo v očích. A vyrazili jsme kam jinam než k Žižkovu.

Sice to vzalo pár čtvrthodinek, ale zato jsme si s novým přítelem mohli popovídat o společných známých, například jeho míle, s kterou jsem si kdysi psal. Taky už neviděla slunce pěkně dlouho.

A již je tu dáma s tovarem a posléze útulný parčik s nezatíženými cikáňaty a jejich světy. Lezeme do křoví, abychom případně vyrušili Rychlé Šípy při válečne poradě, ale náš skutečný záměr je jiný: čekají nás stříbrné Šestsettrojky Expresní posty a ty mají za úkol rozvést a do oběhu poslat pozdravy od Makové panenky. usmála a usmívat se pak už nepřestala, i když časem ji začala blednout tvář.

Pak nastala chvíle dopravního přetlaku a podtlaku zároveň a potom už jen z kopce, jehož úpatí bylo sakra hluboko; a stále rychleji.

Další obraz: sportovní bar, chci si dát pivo, ale když chci platit, zjišťuju, že nemám peněženku. Ale vždyť jsem ji ještě před hodinou měl - koukám se kolem a prosím obsluhu, jestli šrajtofli neviděli. Mám tam trochu peněz, ale hlavně všechny papíry. Nic, nikdo nic neviděl a tím pádem Adieu! 

Ale mně se nechce - ta peněženka tu přece musí někde být! Že mě o ni (zrovna tak jako o mobil) mohli připravit typové, mě napadlo až později. Takže brouzdám a prudim okolo báru a situace se nemění. Utkvělá představa srajtofle někde pod stolem uvnitř mě zcela ztrávila, takže už nejednám racionálně. 

A právě v takových chvílich může pomoci výkonný orgán státní moci; takže dohráty barman za mého vřelého souhlasu vytáčíi sto padesát osmičku a hosi v uniformach (řádově o půl generace mladší než ja) přijíždějí v autě s pruhem. Vítám je se slovy: "Dobrý večer, promiňte, ale já tam mám peněženku se vším, někde vevnitř." Takže pro změnu jedeme na stanici.

Hoši nejsou vysloveně nepřátelští, asi jim trochu vadí moje (rovněž nové) dredloky, které zatím neměly dost času si sednout. Nic neříkám, jsem dokonce v jakémsi limbu souhlasu - konečně se to někam hnulo.

"Nedejchej na mě," už ne moc neutrálně zasykne ten, co se mnou sdíli zadní sedadlo. Ale kam to, hernajs šúviks, vůbec jedeme? Jako bychom jeli někam do Strašnic, kde jsem prožil s bratrem dětství... a vida - želízka!! Ocitáme se v tom nejmalebnějším malešickém hájku, jaký si můžete představit. 

A že by se mi s pouty na rukou blbě dostával z vozu ven, jsou mi otevřeny dveře. Chce se mi ale vůbec ven? Co když mě tam čeká něco nemilého? ... (pokračování na další řádce).

Šok se dostavil celkem rychlé, takže si nepamatuji nadávky či urážky, stejně by byly asi lepší než mrazivé ticho. Kopanec, pěst, kopanec a rána obuškem silnejší než ona tragická (pouze pět dnů po tomto incidentu) z dělá kocábky "Tomáš Baťa" pro pobavení vybrané společnosti. Jsem na zemi, běžím, ale pomalu a opět ležím. 

Ten obušek boli přesně čtyřikrát tolik, co promyšlený kopanec. Začínám řvát v panické hrůzu a kdovi zdáli mi to nezachránilo život. Poslední rana při odemykání želez a jsem opět free. Běžím pryč přes hory a doly až do jakéhosi billiardového klubu, kde jsou na mě hodní a prodaji mi čtyřikrát sodovku. Potom pokračuju směrem na Skalku v naději, že mi otevře dávný přítel z gymnázia. Zvonim, čekám, zvonim. To už jsou asi dvě ráno. 

Opět přijíždí policie a jestli prý mi to pripada normalní, takhle brzy zvonit lidem na zvonky a kde mám doklady. Oni ale musejí slibit, že se nebudou zlobit, až jim řeknu, co se stalo. Mlčky slibuji, vyslechnou, se zájmen ale zpodobočí mrknou na krvácející zápěstí a pak mi dobrácky (mně se to alespoň tak jeví) poradi, abych se tedy sebral a jel domů. 

Poslouchám jejich rády a dokonce mám štěstí na taxikáře, který mne zaveze domů oproti slibu, že mu zaplatim až na místě.

Takže celkem v pohodě. Zatím ještě sice nemůžu spát na pravé straně a bolej mě vnitřnosti, ale mám pocit že se to začíná hojit. A za to že mi nezlomili, nos, nevyrazili zuby, popřípadě nepřipravili o zrak děkuji touto cestou Bohu, Ježiši, Belzebubovi, ministrů Babiši a vůbec všem, kteří ovlivňují chod věcí; ale hlavně Vám, zástupcům zákona a pořádku - víte, když jsem se na ten palouk za pár dnů vydal, jestli si neprozvoním telefon (další naivní představa), tak jsem tam viděl dalšího takového typa, jak zhluboka dýchá a cvičí jakési orientální transy, no a kdybych tam byl býval náhodou vydechl naposledy a musel tamtudy pak bloudit, tak vím že by mě takovejhle nějakej umělec asi pěkně sral.

PS. Že mám podat trestní oznámení? Asi bych měl, ale ...

Name Day/Svatek

Yesterday : Romana Today : Alžběta Tomorrow : Nikola After tomorrow : Albert

Ako to vidím ja alebo Submisívny feminizmus
M.M. AKO TO VIDÍM JA alebo Submisívny feminizmus

Feminizmus dneška má typicky preexponovaný charakter súčasných trendov.

Přečtěte si více
Kultura velkoměst
Joachim Dvořák Kultura velkoměst

Obklopeno budovami velkoměstského labyrintu přichází za vámi nové číslo kulturn [ ... ]

Přečtěte si více
Současnost i minulost fenomenální značky
Jan Gucci

Dnes je Gucci módním pojmem, velmi úspěšnou a známou firmou, těší se všeobecné oblibě me [ ... ]

Přečtěte si více
Taneční kosmický punk z Letů a Mimoně
Petr Holeček Lety Mimo

Skupina se zdánlivě neobvyklým a divným jménem vznikla v roce 1992 v Turnově. A jak to tak  [ ... ]

Přečtěte si více
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
Vlastimil Beránek Filmový festival Karlovy Vary

Zůstat v letem rozpálených ulicích Prahy nebo se vydat do lázeňského města žijícího non-s [ ... ]

Přečtěte si více
MARK HOLLIS - Mark Hollis
MARK HOLLIS - Mark Hollis

Toto zcela akusticky nahrané album od bývalého zpěváka Talk Talk je dalece vzdáleno od elektro [ ... ]

Přečtěte si více
S Jakubem Špalkem nejenom o divadle...
Jarka Fricová a Eva Kolářová S Jakubem Špalkem nejenom o divadle...

Divadelním režisérům asi nikdy nepřipadnou takové ovace a nepadne tolik chvály na jejich hlav [ ... ]

Přečtěte si více
Jamajka - Everytin Irie Mon?
Pavel Jirat Rastaman Jamaica

Jamajka - ostrov v Karibském moři. Ostrov barev a ganji. Člověka napadá množství jmen a při [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.