MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>

Jsme sami? Nemluví na nás? Neposlouchají nás?
fShare
0
Pin It

The Search for Extraterrestrial Intelligence (Pátrání po mimozemské civilizaci) je hledáním, které má odpovědět na jednu z životně nejúchvatnějších otázek: Jsme ve vesmíru jediní?

Ano či ne, jakákoliv odpověì má pro lidstvo hrůzné důsledky.

Kdyby mělo být odpovědí ANO, jsme jediní, pak by se naše civilizace dostala do pozice jediných existujících tvorů, kteří si mohou takové otázky klást. Byli bychom nejvyšší a výlučnou inteligencí v kosmu. Děsivá myšlenka.

Pokud by odpovědí bylo NE, nejsme jediní, tak kdo jiný tu tedy je? Jací jsou? Jaké mají vědomosti? Jakým způsobem se chovají k ostatním? Jaké jsou jejich filosofie, věda a umění? Otázek je nekonečně mnoho, stejně jako možností.

Máme komunikační technologii překonávající obrovské vzdálenosti - miliony světelných let. Jsme schopni posílat i přijímat rádiové signály napříč obrovsky rozlehlým prostorem. Vlastně je posíláme už přes půl století. Všechny rádiové, televizní a radarové signály ze Země pronikají do vesmíru a šíří se po galaxii.

Možná některá jiná vyspělá civilizace naše signály zachytila a nyní posílá své vlastní jako pokus o komunikaci. Jediný způsob, který známe, je dívat se a poslouchat.

To je přesně předpokladem pracovníků SETI (The Search for Extraterrestrial Intelligence). Představují si, že budou s použitím radioteleskopů poslouchat rádiové   vysílání z jiných světů.

Myšlenka SETI vznikla v roce 1959 publikováním studie Giuseppa Cocconiho a Philipa Morrisona v britském časopisu Nature. Ve stati rozebírali možnosti existence cizích civilizací a jakým způsob jejich objevování se závěrem, že nejjednodušší metodou jsou rádiové vlny.

Vybrali si rádiové vlny, protože jsou schopné urazit obrovské mezihvězdné vzdálenosti a na jejich vysílání se používá rozumné množství energie. Posíláme je do vesmíru už více než 60 let. V současné době se všechny naše rozhlasové, televizní, satelitové a radarové signály šíří galaxií. Možná je už někdo zachytil.

Ve stejné době jako byla vydána Cocconiova a Morrisonova studie, dával mladý astronom Frank Drake dohromady plány na první výzkum. Pojmenoval ho Projekt Ozma a uskutečnil v roce 1960. Po dobu dvou týdnů byly pozorovány hvězdy Tau Ceti a Epsilon Eridani kvůli cizím signálům. Žádné nebyly objeveny, ale výzkum začal.

Během dalších třiceti let se uskutečnila řada nových výzkumů s citlivějšími přístroji, mnohem delším časovým rámcem, byly zkoumány tisíce dalších hvězd. Doposud nebyly objeveny žádné cizí signály, ale vždyÈ jsme teprve začali prohledávat terén. Odhaduje se, že jen v galaxii Mléčné dráhy je 100 biliónů hvězd. Aby to bylo ještě složitější, existují miliony frekvencí, na kterých bychom signál mohli přijmout. Takže je možné, že jsme se ještě nedívali na správné místo v pravý čas.

Zdaleka ne ve vzdálenosti nejbližší hvězdy, ale v místě tak odlehlém, kam je přesto možné poslat signál, je telefonní budka. Právě uprostřed Mojave Desert. Když budete hledat v podrobné regionální mapě, najdete malou tečku se slovem telefon. Opuštěné, malé komunikační zařízení, které je vzdálené 24 km od hlavní státní silnice na konci světa.

Sklo je rozbité a telefonní seznam chybí, ovšem telefonní automat funguje. Instalovali ho po 2. světové válce pro blízký důl, který ukončil činnost v 60. letech. Proč ho místní telefonická společnost udržuje v provozu, je otázkou.

Rančer z okolí nám řekl, že v 70. letech vyměnili starý ciferníkový telefon za tlačítkový, protože se ovcím špatně vytáčelo číslo. A pokud vás to zajímá, telefonní číslo je 001 760 733 9969. Nechte ho hodně dlouho vyzvánět, jestli stojíte o odezvu.


www.seti.org, www.setiathome.berkeley.edu

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Romana Today : Alžběta Tomorrow : Nikola After tomorrow : Albert

Beginer
Ditaela hřbitov

Bylo to takové mrazivé lednové odpoledne. Každým rokem v tomto pov&aacu [ ... ]

Přečtěte si více
DJ Pavel Krejdl: Poslední Teplice s Pavlem
Michael Kyselka Dj Pavel Krejdl Oldschool Techno Classic

Nechci být zločinec, protože rád kouřím marihuanu...

Přečtěte si více
Není to snadné být kráva v Evropě
Make a Moodycow happy!

Mimo Indii je to docela těžké být kráva.

Přečtěte si více
S krásou do boje! Aneb jak nalíčit past (či obliče...
Augustýn Krátký Modelka: Žaneta Hucikova, Fotky: Michal Pavlásek

I když je nové tisíciletí teprve batolátko, jasně nám sdělil [ ... ]

Přečtěte si více
TV Nova - K čemu Parlament?
Petra Matušinová TV Nova - K čemu Parlament?

TV Nova se ve svých pocátcích tvárila jako nevinné díte, které rozdává zábavu. Stalo s [ ... ]

Přečtěte si více
Taneční kosmický punk z Letů a Mimoně
Petr Holeček Lety Mimo

Skupina se zdánlivě neobvyklým a divným jménem vznikla v roce 1992 v Turnově. A jak to tak  [ ... ]

Přečtěte si více
Tribal Drift Pražský Adventure
Pavla Machálková

Australskou kapelu Tribal Drift snad není třeba představovat. Do Prahy přijeli v rámci [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...